mail: lilee.drogeria@gmail.com
tel.: +48 695 876 698

O Naturaequa

Tworzymy kosmetyki naturalne o wysokiej jakości, których stosowanie może być również dowodem odpowiedzialności wobec środowiska.

Km 0: w produkcji stosujemy surowce pochodzące z lokalnych upraw, unikając w ten sposób niepotrzebnego transportu i dzięki temu redukując do zera emisję CO2 do atmosfery.

 

Sprawiedliwy handel – chcemy pomagać małym społecznościom producentów w biedniejszych krajach (Marok, Benin, Meksyk), które biorą udział w etycznym projekcie dostaw wybranych surowców. Solidarny import i bezpośrednia dystrybucja produktów pochodzących z Beninu odbywa się poprzez siostry zakonne ze zgromadzenia Salezjanek (wytwarzające również mydła), które prowadzą centrum przeciw wykorzystywaniu dzieci.

Ekologia: linia prostych i autentycznych kosmetyków, które w trosce o środowisko nie są pakowane w plastik. Do tego celu wykorzystywany jest wyłącznie aluminium i szkło – najlepsze materiały nadające się do recyklingu.

Naturaequa to linia kosmetyków nie posiadająca certyfikatu, ale która spełnia rygorystyczne wymogi instytucji certyfikujących, ponieważ używa surowców najwyższej jakości.

 

 

Kosmetyki Naturaequa są:

BEZ składników szkodliwych:

– pochodnych przemysłu petrochemicznego, wazeliny (składników otrzymanych z ropy naftowej, które nie są kompatybilne z ludzką skórą).

– Silikonów (otrzymywanych syntetycznie, które natychmiastowo poprawiają sensoryczność, ale na długo blokują pory skóry).

– Parabenów (konserwanty, których użycie jestdyskusyjne przez badaczy).

– PEG (Politlenek etylenu) i PPG (glikol propylenowy) pochodzenia syntetycznego.

– EDTA – syntetyczny kwas etylenodiaminotetraoctowy o bardzo wysokim stopniu negatywnego oddziaływania na środowisko.

– Glikoli polipropylenowe – syntetyczne, stosowany również jako środek przeciw zamarzaniu.

– Składników pochodzenia zwierzęcego (z wyjątkiem miodu).

– SLS – (Sodium Lauryl Sulfate) (Działa podrażniąco na skórę ciała i może powodować wiele problemów skórnyc), SLES (Sodium Laureth Sulfate).

– Soli (NaCl), która wysusza skórę.
Zawierają:

– Składniki pochodzenia roślinnego

– Olejek arganowy – BIO organiczny, pochodzący ze Sprawiedliwego Handlu (Fair trade)

– Masło karitè – naturalne i surowe ze Sprawiedliwego Handlu

– Miód ze Sprawiedliwego Handlu

– Zapachy (certyfikowane) z ruchu Fair trade

– Ekstrakt Aloesu Arborescens, z miejscowych upraw (Km 0)

– Ekstarkt Bazylii, z miejscowych upraw (Km 0)

– Czysta oliwa z oliwek z zachodniej Ligurii (Km 0)

– Roślinna gliceryna

– Delikatne składniki myjące kompatybilne z ludzką skórą

– Delikatne naturalne konserwanty


TESTY NA ZWIERZĘTACH?

Naturaequa nie testuje na zwierzętach żadnego swojego produktu. Firma również nie wykonuje, ani nie zleca innym podmiotom testowania surowców kosmetycznych na zwierzętach.

TROSKA O ŚRODOWISKO

Naturaequa przywiązuje dużo uwagi do spraw ochrony środowiska. Wybór surowców wykorzystywanych w kosmetykach związany jest z tym by były to składniki możliwie jak najbardziej proste, lokalne (Km 0) lub pochodzące z Fair trade. Wyznajemy zasadę, że im mniej surowce są przetwarzane tym lepiej.

   

Wykorzystystujemy w produkcji miejscowe produkty, co do których jesteśmy pewni, że powstają w zrównoważony sposób, z poszanowaniem praw pracowników oraz, że nie zastosowano niebezpiecznych składników, co jest dodatkowym walorem.
Ponadto zmniejszenie transportu do minimum (zanieczyszczanie środowiska) jest jednocześnie wspieraniem lokalnej mikroekonomii i związane jest z filozofią zrównoważonego rozwoju.

Głównym uzasadnieniem dla składników pochodzących z daleka jest fakt, że pochodzą ze Sprawiedliwego Handlu promującego równość i solidarność ze słabiej rozwiniętymi krajami. Istotną kwestią jest również to, że produkcja surowców nie wiąże się z pracą nieletnich, czy z wyzyskiem pracy za grosze, ale wspiera małe społeczności w ich wzroście i rozwoju.

Produkty Naturaequa wykazują się niezwykle wysokim stopniem biodegradowalności dzięki ich korzystnym kompozycjom na bazie naturalnych składników.

PACKEGING POZBAWONY PLASTIKU!

Opakowania są wyłącznie aluminiowe lub szklane – materiały, które najbardziej nadają się do recyklingu. Natomiast do pakowania zbiorczego wykorzystujemy przetworzony karton makulaturowy.